Biedrības un nodibinājumi var iesniegt pieteikumus otrajā AIF Kapacitātes projektu konkursā

Līdz 2022. gada 17. janvāra plkst. 14.00 Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) projektu tiešsaistes sistēmā projekti.activecitizensfund.lv pilsoniskās sabiedrības organizācijas aicinātas sagatavot un iesniegt projektu pieteikumus organizācijas kapacitātes stiprināšanai. Informatīvais seminārs par šo konkursu notiks 2021. gada 26. novembrī plkst. 14.00 ZOOM platformā.

Šis ir sestais Aktīvo iedzīvotāju fonda projektu konkurss, un tā mērķis ir stiprināt Latvijas pilsoniskās sabiedrības sektora un pilsoniskās sabiedrības organizāciju  ilgtspēju un kapacitāti.

Konkursa ietvaros var plānot aktivitātes, kuras ir vērstas uz pilsoniskās sabiedrības organizāciju sadarbību un tīklošanos, cilvēkresursu kompetenču celšanu, finanšu ilgtspējas attīstību un līdzekļu piesaisti, kā arī citas aktivitātes, kas vērstas uz organizācijas attīstību un veicina tās pāreju uz nākamo organizācijas brieduma līmeni ar mērķi efektīvāk un ar lielāku ietekmi darboties savu mērķu sasniegšanā.

Viena projekta finansējums: 6 000 – 20 000 eiro

Kopējais konkursa budžets: 684 514 eiro

AIF finansējums: līdz 100% no projekta kopējā budžeta

Projekta ilgums: 6 – 24 mēneši

Projektu īstenošanas periods: 01.04.2022. – 30.04.2024.

Atbilstības nosacījums: pretendentam Biedrību un nodibinājumu reģistrā jābūt reģistrētam pirms 17.01.2021.

Konkursa nolikums, pielikumi un noderīgi paraugi pieejami Aktīvo iedzīvotāju fonda mājas lapā: www.activecitizensfund.lv

Biedrības “Kurzemes NVO centrs” priekšsēdētāja un AIF reģionālā koordinatore–konsultante Elīna Futraka aicina: “Kurzemes reģionā ir daudz aktīvas biedrības un nodibinājumi, kuri nenogurstoši darbojas, lai uzlabotu cilvēku dzīves kvalitāti savā ciemā, pagastā, novadā, valstī vai pat starptautiski, tāpēc, lai vai kāda ir jūsu šī brīža kapacitāte darīt lietas, izmantojiet šo iespēju, uzrakstiet projektu savas organizācijas spēju palielināšanai, lai dotos sava mērķa virzienā vēl jaudīgāk kā līdz šim! Ja lasot konkursa prasības kaut kas šķiet nesaprotams vai jums neatbilstošs, vai ir aizķeršanās projektu pieteikumu sistēmā, jums pieejami esam mēs – reģionālie konsultanti. Mēs esam gatavi jums palīdzēt izprast konkursa noteikumus, rast atbildes uz jautājumiem, kā arī tikt galā ar tehniskiem izaicinājumiem.”

Organizācijām pieejams atbalsts projektu sagatavošanai:

 • Bezmaksas individuālas konsultācijas par konkursu un projektu sagatavošanu visā Latvijā pie AIF reģionālajiem koordinatoriem – konsultantiem. Kurzemē informāciju un konsultācijas sniedz NVO konsultante Elīna Futraka, e-pasts: elina@kurzemesnvo.lv, tel.nr.: 27111252.
 • Informatīvais seminārs: 2021. gada 26. novembrī pl. 14.00 ZOOM platformā. Pieteikšanās līdz 26. novembra plkst. 10.00 https://ej.uz/AIF_kapacitate. Semināru vadīs AIF vadītāja Inese Siliņa un finanšu vadītājs Ansis Bērziņš. Semināra ieraksts būs pieejams www.activecitizensfund.lv sadaļā “Resursu krātuve”.
 • Atbalsts partnerību veidošanai ar donorvalstu organizācijām 1800 eiro apmērā ceļojuma izdevumu segšanai. 
 • Projektu darbnīcas visā Latvijā ZOOM vidē. To laikā AIF projektu konsultanti savos reģionos nelielās virtuālās grupās palīdzēs saprast AIF projektu rakstīšanas pamatprincipus – konkursa nolikuma, pieteikuma anketas un vērtēšanas kritēriju savstarpējo loģiku un projekta radīšanas procesu kontekstā ar jūsu organizācijas kapacitātes stiprināšanas vajadzībām. Pieteikties īpaši aicināti interesenti ar nelielu projektu rakstīšanas pieredzi.
  • Kurzemē: 1. decembrī (plkst. 14.00), 6. decembrī (plkst. 11.00) un 16. decembrī (plkst. 10.00)
  • Vidzemē – 2. decembrī (plkst. 10.00), 7. decembrī (plkst. 14.00) un 9. decembrī (plkst. 10.00)
  • Latgalē – 9. decembris (plkst. 16.00), 14. decembris (plkst. 14.00) un 17.decembris (plkst. 10.00)
  • Rīgā – 10. decembrī (plkst. 10.00), 13.decembrī (plkst. 10.00) un 15. decembrī (plkst. 10.00)
  • Zemgalē – 13. decembrī (plkst. 14.00), 15. decembrī (plkst. 9.00) un 17. decembrī (plkst.11.00)

Izvēlies sev ērtāko datumu un piesakies: https://ej.uz/AIFKapac_projDarbn. Ņemiet vērā, ka pasākuma saturs visās norises vietās ir vienāds un jūs varat pieteikties jebkuram pasākumam, neatkarīgi no savas organizācijas atrašanās vai darbības vietas.

Aktīvo iedzīvotāju fonds ir Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu programma, kas Latvijā tiek īstenota no 2020. līdz 2024. gadam ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju līdzdalību un vairot mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spējas. Programmu administrē Latvijas Pilsoniskā alianse un Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, Kurzemes NVO centrs, Latvijas Lauku forums, Valmieras novada fonds, Zemgales NVO centrs.


Papildu informācijai:
Elīna Futraka

Aktīvo iedzīvotāju fonda reģionālā koordinatore-konsultante
Tālrunis: 27111252
E-pasts: elina@kurzemesnvo.lv

Author: Armands Radzuška