EMBŪTE “REIZ BIJA, IR UN BŪS”

Cienījamie esošie un bijušie embūtnieki un Embūtes draugi! 2020. gadā apritēs 780 gadi, kopš rakstos, t.i. Baltasara Rusova “Livonijas hronikā”,  pirmo reizi minēta Embūte.  Nereģistrētā iedzīvotāju grupa “Vēstures mantojuma glabātāji” jau otro gadu turpina vākt un apkopot dažādus materiālus par Embūti un embūtniekiem. Pērn apzinājām māju likteņus, izveidojām karti un gada nogalē pulcējāmies pasākumā, kur interesentus iepazīstinājām ar savu veikumu. Šajā gadā plānojam apkopot dažādas liecības gan par bijušo VĪBIŅU MUIŽU, gan padomju saimniecību “Embūte”.
Mēdz teikt, ka cilvēki un vietas dzīvo tik ilgi, kamēr vien ir kāds, kas to atceras. Vēl ir cilvēki, kuri atceras Vībiņu muižu, kuri tur strādājuši, uz ballēm un citiem pasākumiem gājuši. Vēl ir cilvēki, kuri strādājuši padomju saimniecībā “Embūte”.  Aicinām ikvienu patīt  atmiņu kamolu vismaz 30 gadus atpakaļ, atcerēties savas darba gaitas un darba biedrus, kā arī dažādus priecīgus un bēdīgus, jautrus un nopietnus notikumus.
 Projektā noderēs jebkas, kas saistīts ar Vībiņu muižu,  Embūtes ciemu un padomju saimniecību “Embūte”: fotogrāfijas, atmiņu pieraksti, tā laika avīžu raksti, kādas piemiņas lietas u.c. Fotogrāfijās lūdzam norādīt uzņemšanas laiku, notikumu un cilvēkus. 
Materiālus var nodot Embūtes bibliotēkā vai sūtīt uz e- pastu in66jur@inbox.lv  Sīkāka informācija zvanot Rutai Barutei 26540947.
Atstāsim savas liecības par savu laiku bērniem, mazbērniem nākotnei!

Author: Armands Radzuška