Ielūgums uz filmas “Neatstāj pēdas” pirmizrādi – 11.11.


Sveiks, jaunieti!

Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija kopā ar Pasaules Dabas Fondu ir radījusi dokumentālo filmu bērniem un jauniešiem “Neatstāj pēdas”, kura savu pandēmijas dēļ savu pirmizrādi nepiedzīvos kinoteātrī, bet Latvijas Televīzijas 1. kanālā.
Tas dos iespēju arī Tev piedalīties šajā pirmizrādē no savas mājas TV vai viedtālruņa ekrānā mājsēdes laikā.

Aicinām Tevi uz filmas “Neatstāj pēdas” pirmizrādi Latvijas Televīzijas 1.kanālā, 11. novembrī plkst. 19.30 no jebkuras vietas pasaulē.

Filmas galvenie varoņi ir deviņi jaunieši (skauti un gaidas, Ķemeru Nacionālā parka jaunie reindžeri un grupa “Carnival Youth), kuri COVID – 19 pandēmijas laikā dodas dabā, lai piedzīvotu un uzzinātu ko jaunu: Kā krāmēt pārgājiena somu? Kā orientēties purvā? Kā pareizi iekurināt ugunskuru? Filma atklāj jauniešu attieksmi un emocijas, domājot par vidi Latvijā un pasaulē.

Filmu veidojusi Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu, tā 28 minūtēs sniegs ieskatu šodienas izaicinājumos, patēriņa kultūras un dabas saglabāšanas aspektos jauniešu redzējumā. Ceļā viņi uzzinās: Kā izskatās vienīgais kukaiņēdājaugs Latvijā? Ko darīt, ja sāc grimt purvā, un cik zinoši mēs esam, kad vieni dabā? Dokumentālajā filmā redzams būtiskais par iešanu pārgājienos gar jūru, mežā un purvos.

Filma vēlāk tā būs skatāma www.ltv.lv.

Filma “Neatstāj pēdas” tapusi ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Sīkāk par filmu lasi: http://skauti.lv/pirmizrade-neatstaj-pedas/

Tiekamies dabā,
Agnija Jansone, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas projektu direktore
Jānis Rozītis, Pasaules dabas fonda direktors

#DabāEjot #NeatstājPēdas
—-
Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība, kas papildina skolu un ģimeni. Tās mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pārliecību, vēlmi izzināt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 950 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.
www.skautiungaidas.lv, Sociālajos medijos @skautiungaidas

Pasaules dabas fonds ir ir Latvijā reģistrēta sabiedriskā labuma organizācija, kas darbojas kopš 1991. gada novembra. 2005. gada 9. jūnijā organizācija tika reģistrēta kā nodibinājums “Pasaules dabas fonds”. Pasaules dabas fonda misija ir veidot nākotni, kurā cilvēki un daba dzīvo harmonijā. Pasaules Dabas Fonda mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību; nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē; palīdzētu samazināt piesārņojumu un dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu.
www.pdf.lv , Sociālajos medijos @PasaulesDabasFonds

Author: Armands Radzuška