Lai piedalītos Vaiņodes novada projektā  “Darīsim paši! 2018” projekta koordināte, dabaszinību skolotāja Laila Strēle izveidoja interesentu grupu “Gribu dzīvot zaļi”, lai mācītos iepazīt, cik daudzveidīga mūsu ikdienā ir “zaļā” – augu – pasaule mums apkārt.

Vadīt nodarbības tika uzaicināta Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes docente, pedagoģijas zinātņu doktore Vaira Kārkliņa, kura izzina augu lietošanas iespējas dažādos virzienos.  Vasarā Bakūzes muižā (paldies Ivetai un Tomasam Mamjiem!) notika trīs nodarbības ar vienotu tēmu – “Savvaļas augu izmantošana veselībai, skaistumam un uzturam”.

12 klausītājas nodarbībās uzzināja par mums apkārt biežāk sastopamajiem ēdamajiem augiem,  par to vākšanu un lietošanu ēdienu gatavošanā. Bija iespēja izmēģināt oriģinālas receptes ar  savvaļas augiem, mācīties gatavot  augu ziedūdeņus, to sastāvu un daudzveidīgajām lietošanas iespējām. Bija interesanti uzzināt, kā augi dažādos veidos var cilvēkam palīdzēt.

Nodarbības beidzot, katra projekta dalībniece saņēma Apliecību par sekmīgu pieaugušo neformālās izglītības programmas “Zaļā dzīvesveida skola”  moduļu “Zaļā aptieka”, “Zaļa virtuve”, “Zaļā mājas tīrība”, “Augu mācība” apguvi. Tagad, izejot savā pagalmā, dārzā, pļavā, mežā, redzēsim “zaļo pasauli” savādāk – ne tikai zāļu tējas pret dažādām kaitēm, bet mēģināsim iegūtās zināšanas izmantot savas un tuvinieku veselības stiprināšanai.

Attēli https://failiem.lv/u/fdpcuuqc

Author: Armands Radzuška