Latvieši Jāņus svin Latvijā un vismaz 30 valstīs citur pasaulē

Šogad ārpus Latvijas notiek vairāk kā 50 latviešu Jāņu sarīkojumu vismaz 30 valstīs:ASVApvienotajos Arābu Emirātos, AustrālijāAustrijāBaltkrievijāBeļģijāBrazīlijā,ČehijāDānijāHonkongāIgaunijāĪrijāItālijāJapānāJaunzēlandē, KanādāĶīnā,KrievijāMaltāLielbritānijāNīderlandē, Norvēģijā, SomijāSpānijāŠveicēTurcijā,UkraināUngārijāVācijā un Zviedrijā, liecina portāla latviešiem pasaulē Latviesi.com apkopotie dati.

Ārpus Latvijas 23. un 24.jūnijs nav brīvdienas, tādēļ daudzviet svinības notiek gan nedēļas nogalēs pirms, gan nedēļas nogalēs pēc, gan pat vairākas nedēļas iepriekš. Piemēram, nesen dibinātā Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība Jāņus kopīgi ar folkloras kopu Teikas muzikanti ielīgoja jau 6.jūnijā vienlaicīgi ar biedrības atklāšanas svētkiem. Savukārt Dubaijā Jāņus svinēs 25.jūnijā, jo Apvienotajos Arābu Emirātos ceturtdiena un piektdiena ir oficiālās brīvdienas.

Kā katru gadu Jāņu svinības ārpus Latvijas bagātinās viesi no Latvijas, piemēram, jau 19.jūnijā Rokingemas pilī sāksies latviešu Lielbritānijā Jāņu svinības trīs dienu garumā, kur uzstāsies grupas Dakota, Credo, kavergrupa Mazie Rakari un latviešu folkloras kopas no Lielbritānijas.

Jāņus ārpus Latvijas šogad bagātinās arī Melo-M, Lauku muzikanti, Galaktika, Samanta Tīna, Māsas Dimantas, Paukštu dziedošā ģimene, Folkloras kopa Druvas Zemturi no Saldus u.c. latviešu folkloristi.

Pilns šī gada Jāņu sarīkojumu apkopojums latviešu kopienās ārpus Latvijas apskatāms portāla Latviesi.com notikumu kalendārā www.latviesi.com/notikumi.

Krāšņu Jāņu svinēšanu vēlot,
Indulis Bērziņš
Latviesi.com vadītājs

—–
Latviesi.com ir interneta medijs latviešiem pasaulē, kas palīdz latvietības stiprināšanā, ikdienas sadzīvē un strādājot, studējot vai ceļojot ārpus Latvijas. Mūsu mērķis ir, sniedzot noderīgu informāciju un nodrošinot kopienas komunikācijas platformu, veicināt globāla Latvijas valsts piederīgo tīkla izveidi.

Latviesi.com nodrošina lielāko latviešu diasporas notikumu kalendārupasaules latviešu uzņēmēju un profesionāļu tīkluorganizāciju un kopienu katalogu, kā arī svarīgākās ziņas, kas saistošas tieši ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešiem.

 

Jani_arpus_Latvijas Jani_arpus_Latvijas_2

Author: Armands Radzuška