Latvijā izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatīšanos

No 2020. gada 13. marta līdz 14. aprīlim tiek slēgtas visas skolas, kas nozīmē, ka mācību process pēc skolēnu brīvlaika audzēkņiem tiks organizēts attālināti, izņemot centralizēto valsts pārbaudījumu norisi.  Kādā veidā mācību procesu nodrošināt, tas jānosaka pašai iestādei, izvēloties situācijai un iespējām piemērotāko rīcības variantu.

No 13. marta Vaiņodes novadā tiek pārtraukta arī interešu izglītības nodrošināšana. Nenotiks ne treniņi, ne mēģinājumi, ne pulciņi, ne mācības mūzikas, mākslas un sporta skolās. Tāpat nenotiks plānotās mācību olimpiādes, tiks atcelta plānotā došanās uz publiskiem pasākumiem vai sacensībām.

Pirmsskolas izglītības iestādes turpinās darbu ierastajā režīmā. Bērnudārzus varēs apmeklēt tie bērni, kuru vecāki būs iesnieguši apliecinājumu, ka ne viņi, ne bērni, ne citi ģimenes locekļi nav bijuši Covid –19 skartajās bīstamajās valstīs un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu. Ja bērns vai kāds no ģimenes locekļiem šajā laikā ir devies uz kādu no šīm valstīm, tad ir obligāti jāievēro 14 dienu ilga karantīna. Apliecinājumi vecākiem būs pieejami pirmsskolas izglītības iestādēs klātienē vai ari elektroniski, ko parakstīt ar elektronisko parakstu un nosūtīt attiecīgajai iestādei.

Sociālais atbalsta centrs “Vaiņode”, ierobežo apmeklējumus iestādē trešajām personām, izņemot ar iestādes vadītāja atļauju pamatfunkciju nodrošināšanai.

Lai ierobežotu slimības izplatīšanos, visā Latvijā atcelti publiski pasākumi, kur bija paredzēts pulcēt vairāk nekā 200 iedzīvotājus.

Vaiņodes novada pašvaldība lūdz pēc iespējas vairāk izmantot elektroniski pieejamos pakalpojumus, interesējošos jautājumus skaidrot attālināti, tikai galējas nepieciešamības gadījumā vēršoties iestādēs klātienē.

Pašvaldība aicina fiziskas personas atturēties no ārvalstu braucieniem.

Aktuālā informācija par COVID-19 pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757, kurā ir padomi vairākām sabiedrības mērķa grupām un/vai Veselības ministrijas mājaslapā http://www.vm.gov.lv/

Ministru kabineta Rīkojums par Ārkārtas stāvokļa izsludināšanu pieejams šeit: MK Rīkojums par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu

Author: Armands Radzuška