Mūzikas skolas aktualitātes

Kad mūsu auss uztver ritmu un melodiju, mainās mūsu dvēseles noskaņojums” 

                                                                                                                              /Aristotelis/

Vaiņodes Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi februāra mēnesī piedalījās konkursos, meistarklasēs, festivālos un koncertos:

  1. februārī – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā notika “Flautu dienas”. Audzēknes

Lāsma Mame, Līva Kauliņa un skolotāja Ivonna Rozentāle klausījās flautistes un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docentes Ilonas Meijas meistarklases. Dienas izskaņā Melngaiļskolas koncertzālē notika koncerts, kurā muzicēja Kurzemes reģiona Mūzikas skolu jaunie flautisti, ansambļi un apvienojās grandiozā flautu korī.

  1. februārī – Vaiņodes vidusskolā notika “talantu šovs” un Valentīndienas koncerts. Koncertā piedalījās arī Mūzikas skolas audzēkņi: Annija Ziņģeniece (klavieres, ped. I. Venena), klavieru ansamblis – Marks Teo Dūčis un Ņikita Bulavkin (ped. T. Juškina), flautistes – Līva Kauliņa un Amanda Sirmā (ped. I. Rozentāle). Jaunie mākslinieki pārstāvēja Mūzikas skolu koncertos Erasmus + KA2 “Creative Learners. Tomorrow Entrepreneurs” projektā Alkarrasā (Katalonijā).
  2. februārī – Ezeres kultūras namā notika Lejaskurzemes Mūzikas skolu kamerorķestra un solistu

                      koncerts, kurā piedalījās audzēkņi un pedagogi no Priekules Mūzikas un mākslas skolas, Kalētu Mūzikas un mākslas skolas, Saldus Mūzikas un mākslas skolas un Vaiņodes Mūzikas skolas (Patriks Trofimovs – vijole un Lāsma Mame – flauta).  Kamerorķestrim notiek regulāri mēģinājumi un tas gatavojas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kuri notiks šovasar no 6. – 12. jūlijam.

  1. februārī – Mūzikas skolas jaunāko klašu audzēkņi apmeklēja koncertstāstu “Leļļu meistara sapnis” koncertzālē “Lielais Dzintars” Liepājā. Koncertā skanēja skaņdarbi un dziesmas no pasaulslaveniem mūzikliem un tos izpildīja Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, solisti: Annija Putniņa, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris, Baiba Renerte un pianists Raimonds Petrauskis.
  2. februārī – Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi Priekules Mūzikas un mākslas skolā klausījās Liepājas simfoniskā orķestra un Džeza trio koncertu “Mocarts. Kuzma. Džezs”. Koncertā tika atskaņoti V. A. Mocarta, E. Grīga un E. Sotera skaņdarbi.
  3. februārī – Grobiņas Mūzikas un mākslas skola rīkoja sadraudzības pēcpusdienu/jaunrades konkursu “Pilsēta” un komponistes Marinas Gribinčikas radošās meistarklases. Pasākuma dalībnieku galvenais uzdevums bija sakomponēt skaņdarbus par tēmu – pilsēta. Vaiņodes Mūzikas skolu konkursā pārstāvēja Patriks Trofimovs – ar skaņdarbu vijolei ar klavierēm “Pilsēta gaismā” un Elīna Kroņkalna – ar dziesmu “Pilsēta naktī”. Abi jaunie komponisti atskaņoja savus skaņdarbus un viņiem palīdzēja Daniela Snipe (vokāls), Lāsma Mame (flauta) un skolotāja Selga Puķīte (klavieres). Patriks saņēma pateicību par piedalīšanos un Elīna ieguva 3. vietu.
  4. februārī – Vaiņodes Mūzikas skolas jaunāko klašu koris piedalījās VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursā “Lai skan!”. Skolas koris K1 kategorijā (dziedātāji līdz 12 gadu vecumam) ieguva 2. vietu. Pēc nodziedāšanas konkursā, audzēkņi un pedagogi apmeklēja Latvijas Dabas muzeju un klausījās citu koru brīnišķīgos priekšnesumus.

Esam gandarīti un lepojamies ar panākumiem! Paldies audzēkņiem par aktīvu dalību pasākumos un sasniegtajiem rezultātiem! Paldies vecākiem un pedagogiem par ieguldīto darbu un atsaucību! Paldies pašvaldībai par finansiālu atbalstu!

No 9. – 13. martam aicinām Mūzikas skolas audzēkņu vecākus apmeklēt visu izglītības programmu atklātos audzēkņu vakarus.

Author: Armands Radzuška