Sporta aktualitātes

Virtuālais Skrējiens

            Februārī ir aizritējuši divi posmi skrējienā “Vaiņodes novada virtuālais skrējiens”. Kopumā pulcinot 15 dalībniekus, kuri veikuši un iesūtījuši vismaz vienu rezultātu. Jāuzteic ir daiļā dzimuma pārstāves, kuras ir pārsvarā. No 15 dalībniekiem tikai 3 ir vīrieši – 5 skrējēji un 10 nūjotāji/soļotāji. Kopumā dalībnieki veikuši jau 412,35 km.

            Skrējiena mērķis iekustināt Vaiņodes novada iedzīvotājus, jo iedzīvotājs kaut vai izejot pastaigāties piedalīsies virtuālajā skrējienā. Vienīgi, kas jāizdara, ir jāuzņem sevis veiktie km un uzrādītais laiks, ar kādām no šāda veida aplikācijām (endomondo, runnng truck, utt.). Katrs dalībnieks izvēlas savu distances garumu, vietu, kur skriet utt. Galvenie noteikumi – dalībniekam ir jābūt bijušajam vai esošajam Vaiņodes novada iedzīvotājam, rezultāti jāsūta noteiktajā laika posmā, kad notiek kāds no skrējiena posmiem. Vienā dienā drīkst iesūtīt tikai vienu skrējiena rezultātu, bet vienā posmā maksimāli 7 rezultātus.

            Pirmais posms norisinājās no 10.02 – 16.02, kurā dalību ņēma 10 dalībnieki – 4 skrējēji un 6 nūjotāji/soļotāji. Visi dalībnieki kopumā veica 170,86 km. Distanci veicot 26:31:26. Skrējēji kopumā veica 58,62 km (6:17:31), bet nūjotāji/soļotāji 122,24 km (20:13:55).

            Otrais posms noritēja no 24.02 – 01.03. Otrajā posmā dalībnieku skaits no 10 pieauga līdz 14 dalībniekiem, no kuriem tikai 2 vīrieša dzimuma pārstāvji. Nedēļas laikā 14 dalībnieki kopumā veica 241,49 km, kas ir mazliet vairāk par 70 km kā pirmajā posmā. 241,49 km dalībnieki veica 39:24:28. Nūjotāji/ soļotāji veica lielāko daļu no distances – 182,33 km (32:39:42), bet skrējēji 59,16 km (6:44:46).

Katrs dalībnieks savu kopējo kilometru skaitu savāc kā nu kurais. Cits veicot tikai vienu skrējienu nedēļa, bet ir arī tādi dalībnieki, kuri no posma 7 dienām piedalījušies pat 6 .

            Skrējienam paredzēti 15.posmi. Nākamais posms no 9.03 – 15.03. Ikviens ir aicināts piedalīties nākamajos posmos, un nepārdzīvot ja nav sanācis piedalīties pirmajos divos posmos.

5.posmā uzvar Valentīns Peleckis

            28.februāri norisinājās 5.posms Vaiņodes novada atklātajā čempionātā zolīte, uz kuru ieradās vien 7 dalībnieki.

            Par uzvarētāju kļuva Valentīns Peleckis, kurš savāca 22 punktus un + 46. Atstājot otrajā vietā Edgaru Auderu, kurš atpalika tikai plus/mīnuss rādītājā – 22 punkti un +20. Trešo vietu ieņēma Alīte Eidimte, kura savāca 17 punktus un -1. Uzreiz aiz labāko trijnieka palika Artūrs Auders, kurš savāca 16 punktus un +1.

            Lai arī 5.posms izvērtās pa galam neveiksmīgs, kopvērtējumā joprojām līdere ir Daina Troika ar 100 punktiem un +222, uz otro vietu pakāpās Doms Bumblausks ar 87 punktiem un +21. Pēc pieciem posmiem trešo vietu ieņem Artūrs Auders ar 80 punktiem un + 106. Uzreiz aiz Artūra atrodas viņa tēvs Edgars Auders ar 78 punktiem un +97. Labāko sešiniekā vēl atrodas Ainārs Pāvils ar 74 punktiem un -72, kā arī Aigars Legzdiņš ar 73 punktiem un -1.

            Vaiņodes novada atklātajā čempionātā vēl tiks aizvadīti divi posmi. Kopumā tiek aizvadīti 7 posmi, no kuriem 5 labākie iet ieskaitē.

            Nākamais posms 20.martā plkst. 18:30 Vaiņodes kultūras nama 3.stāvā.

Arvīda Desmitnieka piemiņas kauss

            Februāra vidū notika Arvīda Desmitnieka piemiņai veltīts starptautisks turnīrs. Atšķirībā no pagājušā gada, kad norisinājās piemiņas turnīrs pirmo reizi, šogad turnīrā bija arī meiteņu komandas. Turnīrā piedalījās 2002.gadā dzimušie un jaunāki jaunieši un jaunietes. Gan meiteņu, gan zēnu grupās bija pa 3 komandām – Vaiņode, Dobele un Klaipēda.

            Meiteņu grupā, pateicoties labākai vārtu attiecībai, uzvaras laurus plūca kaimiņvalsts pārstāves Klaipēdas jaunās handbolistes, otrajā vietā atstājot Dobeles komandu, bet trešo vietu ieņēma mājinieces Vaiņodes meitenes.

            Zēniem abās spēlēs izcīnot uzvaru, pirmo vietu ieņēma komanda no Dobeles. Otro vietu, pārspējot mājiniekus, ieguva Klaipēdas komanda, bet trešo vietu, tāpat kā meitenēm, ieguva mājinieki.

            Turnīra gaitā tika vēroti arī spēlētāju individuālais sniegums, un tika nosaukti komandu labākie spēlētāji. Vaiņodes komandās tie bija Elīna Taujēna un Markuss Jurševskis.

Sīvās cīņās aizvadīts «Vaiņodes kauss»

  1. februārī Vaiņodes kultūras namā pulcējās 94 kungi, 20 dāmas, 16 jauniešu un 7 juniori, lai otrajās Latvijas reitinga sacensībās cīnītos par Vaiņodes kausu.

Kungu konkurencē vīri tika sadalīti 16 grupās, no kurām izslēgšanas spēlēm kvalificējās četri katras grupas spēlētāji. Sīvās cīņās līdz finālam tika Aigars Strēlis (ŠMK «Priekule») un Mindaugas Barauskas (Lietuva). Šoreiz pārāks izrādījās kaimiņzemes pārstāvis, kurš pieveica savu pretinieku ar rezultātu 5:1. 3. vietā Gatis Ozols (ŠMK «Liepāja») un Arunas Čiplis (Lietuva).

Dāmas spēkiem mērojās četrās grupās, un no katras grupas arī izkļuva četras. Finālā šoreiz cīnījās mūsu pašmāju spēlētājas – Anda Seimane («Lūši») un Irēna Bauze (ŠMK «Priekule»). Irēnai tomēr nācās atzīt Andas pārākumu, un ar rezultātu 5:3 par Vaiņodes kausa uzvarētāju kļuva Anda Seimane, kura «svarīgāko» kausu aizveda uz Jēkabpili. 3. vietā ierindojās Avelīna Lāce no Vecpiebalgas un Marija Ružāne (SK «Kuorsova»).

Jauniešu konkurencē čempiona titulu ieguva Ralfs Laumanis (ŠMK «Liepāja»), kurš finālā cīnījās ar savu vārda brāli Ralfu Lieģi (DK «Vienradzis»). 3. vietā Markuss Jansons (DK «Vienradzis») un Matas Barauskas (Lietuva).

Junioriem finālspēlē triumfēja lietuvietis Matas Barauskas, kurš sīvā cīņā ar rezultātu 3:2 pārspēja savu dvīņu brāli Domas Barauskas. 3. vietā Ketija Ozola (Irlava) un Kristers Laivenieks (ŠMK «Liepāja»).

Gandarījuma turnīrā veiksme šoreiz savu vaigu pavērsa Kristīnes Zaķītes un Ulda Vrubļevska (abi no «Bams darts») virzienā. Kristīne finālā cīnījās ar Vitu Purviņu (Kuldīga), savukārt Uldis – ar Armandu Pļaviņu no ŠMK«Kuldīga».

  Raksts ņemts no: http://www.latviadarts.com/lv/article/AvmriwjSyS

Ainārs Pāvils, novada sporta metodiķis

Author: Armands Radzuška