Pa pēdām “Pēdu Deldētājiem”.

1.septembrī skolas stadionā notika tradicionālā Adaptācijas diena, kad pēc vasaras garajām brīvdienām visi atkal satikušies un gatavojas kopā pavadīt 9 skolas mēnešus.
Jau vasaras sākumā novada mājaslapā izlasījām, ka projektu konkursa “Darīsim paši 2019!” apstiprināto projektu sarakstā ir grupas “Pēdu Deldētāji” plānotais projekts – sarīkot dažādas aktivitātes un atrakcijas skolēniem Adaptācijas dienā.
Visi trases uzdevumi komandām (5 skolēni) bija jāveic, praktiski darbojoties dabā – jāuzceļ telts, jāpārvar šķēršļi, jāprot orientēties, jāzina pirmās palīdzības noteikumi, jāprot savstarpēji saprasties, izvēlēties 3 nepieciešamās lietas, bez kurām neizdzīvot dabā (ūdens, kramiņi uguns iedegšanai un nazis).
Interesanta un saturīga (pa klašu grupām) bija saruna ar Žigimantu Krēsliņu (Žigi), kurš brīvprātīgi strādā biedrībā «Liepājas Jaunie Vanagi”, ceļo, cik vien var, kurš gan projektu ietvaros, gan stopējot, gan citādi ceļojot, pabijis vairāk nekā 60 valstīs un tic, ka var izbraukt visu pasauli, bet Latviju nekad nemainītu ne pret vienu citu.
Noslēgumā pozitīvas emocijas un lielisku iespēju tikt vaļā no liekās enerģijas 5. – 12. klašu skolēniem sagādāja lazertaga komandu spēle ar lāzerieročiem reālā, aizraujošā un galvenais — drošā kaujā, bet pamatskolas bērni priecājās piepūšamajās atrakcijās.
Pusdienu zupa visiem garšoja lieliski. Par veiksmīgu piedalīšanos Adaptācijas dienā tika atzītas 4., 9. un 12. klase.
Paldies visiem “ Pēdu Deldētājiem” – Artūram Blumbergam, Tomasam, Dāvidam, Raimondam Pragulbickiem, Mārtņam Fricsonam un Mārtiņam Juzupam (absolventiem, kuri vēl pēc … gadiem turpina skolā iesākto tradīciju) par lieliski pavadīto dienu!
Sevi pārbaudīt un labi pavadīt dienu dabā puiši aicina 28. septembrī – pārgājienā (skatīt facebook vietnē “Pēdu Deldētāji”).

Author: Armands Radzuška