Pavadi aizraujošu dienu kopā ar ģimeni jau šajā nodēļas nogalē slimību profilaksei veltītajā pasākumā “Aktīvs šodien, vesels rīt!”

Liepājas pilsētas pašvaldība aicina gan lielus, gan mazus piedalīties slimību profilaksei veltītā pasākumā “Aktīvs šodien, vesels rīt!”, kas notiks šo sestdien, 16. februārī no pulksten 12.00 līdz 16.30 Liepājas Olimpiskā centra Manēžā, Brīvības ielā 55, Liepājā.

Pasākuma programma ir piemērota visām paaudzēm – speciālistu lekcijas, uztura meistarklases un dažādas fiziskās aktivitātes veselībai, emocionālam līdzsvaram un harmonijai. Visas aktivitātes ikvienam apmeklētājam būs pieejamas bez maksas.

Pasākuma laikā apmeklētājus sagaida interesants un aktīvs saturs – būs iespēja piedalīties uztura speciālistes Alises Kindzule lekcijā “Veselība virtuvē” kurā uztura speciāliste pastāstīs, kā ēst veselīgi un garšīgi, geštaltterapeite Elīna Zelčāne aicinās uz diskusiju par veselību un sevis mīlestību, savukārt rezidente onkoloģijā un ķīmijterapijā Ļubova Blumberga stāstīs par onkoloģijas profilaksi ilgam mūžam.

Tāpat pasākuma laikā būs iespēja piedalīties praktiskās uztura meistarklasēs, kur būs iespēja apgūt veselīgas un gardas salātu, smūtiju un uzkodu receptes.

No pulksten 12.00 līdz 16.30 pasākuma apmeklētājiem būs iespēja konsultēties ar dermatoloģi Nataļju Jocieni un Gerdu Pētersoni, pulmonologu Mārci Kristonu un krūts vēža vēstnesi Latvijā, onkoloģijas māsu Solvitu Rubeni.

No pulksten 12.00 norisināsies arī dažādas fiziskās aktivitātes, kas piemērotas visiem vecumiem un sagatavotības līmeņiem. Manēžas labajā pusē ģimeņu centra Augam kopā speciālisti aicina gan bērnus, gan vecākus uz kopīgu vingrošanu – jogu bērniem no 3 gadu vecuma līdz pat pusaudžu vecumam kopā ar vecākiem, kā arī atjaunojošu jogu pieaugušajiem muguras veselībai, iekšējam līdzsvaram un harmonijai. Savukārt, manēžas kreisajā pusē notiks vingrošanas nodarbības senoriem, ko vadīs sporta instruktore Kristīne Kleinšmite, kā arī vingrošanas sievietēm kopā ar fizioterapeiti Elīzi Kanderi-Salmiņu.

Ielu vingrošanas aktīvists un sporta skolotājs Gvido Šalms ir sagatavojis aktivitāti jauniešiem – “Iesildies ielu vingrošanai! Izmēģinājumi un paraugdemonstrējumi!”, kā arī fizisku pārbaudījumu visām paaudzēm “Pārnesums”. Tāpat ikviens apmeklētājs visu pasākuma laiku varēs pārbaudīt savus spēkus klinšu kāpšanas sienā, trenažieros, kopīgās stafetēs un volejbola laukumā.

Pie Liepājas Olimpiskā centra manēžas, jau no pulksten 10.00 līdz 18.00 ar Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstuli, ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījumu būs iespēja veikt bez maksas arī augstvērtīgu krūšu dziedzeru mamogrāfijas izmeklējumu MFD mobilajā mamogrāfā.

Pilna pasākuma programma pieejama pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv

Pasākuma apmeklētājus, kas nolēmuši piedalīties vingrošanas un sporta aktivitātēs, aicinām ģērbties ērtā apģērbā, ņemt līdzi sporta/maiņas apavus un vingrošanas paklājiņu, ja ir tāda iespēja.

Iepriekšēja pieteikšanās lekcijām, nodarbībām, meistarklasēm un volejbola laukumu, zvanot pa tālruni 25404241.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv un pašvaldības sociālo tīklu facebook.com, twitter.com un instagram.com kontos.

Pasākums tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālr. 63 404 747, e-pasts veseliba@liepaja.lv.

Author: Armands Radzuška