Sadraudzības pasākums ar Ilaiķiem (Lietuva) uz Kalšu ezera

Sestdien, 10.03.2018 uz Kalšu ezera norisinājās ikgadējais sadraudzības pasākums ar Ilaiķiem (pēdējos 4 gadus nenotika, nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ). Pēdējais bija 2014. gadā, kurā uzvarēja mūsu komanda un pārveda ceļojošo kausu uz Vaiņodi. Šogad vēsture atkārtojās, uzvarēja mūsu novada komanda, kā rezultātā galvenā balva (zivs asaka) atceļoja atpakaļ uz Vaiņodi.

Pasākuma programmā bija makšķerēšanas sacensības komandām. Kopā piedalījās 8 komandas (40 makšķernieki). Trīs komandas bija no Vaiņodes novada: divas no Vaiņodes un viena no Embūtes. Vaiņode2 (Edgars Jaunzemis, Valērijs Sirmais, Mareks Dapšauskis, Ralfs Žeņtiņš, Guntis Lavrovs) ieguva 2.vietu, bet 3.vietu ieguva Embūtes komanda (Edgars Bražis, Gunārs Bražis, Artis Strazds, Ainars Ormanis, Renārs Reimanis). Individuālā vērtējumā trešo vietu ieguva Artis Strazds (Embūte), bet pirmo vietu ar 1,6 kg ieguva Edgars Jaunzemis.

Pasākumā arī ietilpa vairākas netradicionālas spēles – āliņģa urbšana uz ātrumu, futbola soda sitieni, koka kluča mešana tālumā, loku šaušana, virves vilkšana. Āliņga urbšanā uzvarēja mūsu novada pārstāvis Mareks Dapšauskis. Viņam bija nepieciešamas tikai 5 sekundes, lai izurbtu 28 cm biezajā ledū caurumu. Futbola soda sitienos uzvarēja dalībnieks no Lietuvas. Koka kluča mešanā uzvarēja Vaiņodes novada pārstāvis Artis Strazds. Visbeidzot virves vilkšanā arī uzvarēja Vaiņodes novada komanda.

Kamēr makšķernieki makšķerēja, pārējiem pasākuma apmeklētājiem bija iespēja izmēģināt nūjošanu. Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons un priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Jurjevs arī izmantoja iespēju un devās apkārt Kalšu ezeram ar nūjām rokās. Nūjošanā pavisam piedalījās 21 cilvēks.

Attēli https://flic.kr/s/aHsmcf4woE

Author: Armands Radzuška