Starp apbalvojuma “Lielais Jēkabs” pretendentiem arī tūrisma pakalpojuma sniedzējs no Vaiņodes novada – Embūtes jauniešu mītne.

Jau augustā Kurzemes tūrisma asociācija nosaukusi apbalvojuma “Lielais Jēkabs” šā gada pretendentus, un šobrīd aktīvi rit to vērtēšana. Balvas ieguvēji tiks noskaidroti sešās nominācijās, un uz uzvaru tajās pretendē arī dažādi tūrisma pakalpojumu sniedzēji no Liepājas un tās reģioniem, tostarp Vaiņodes novada.

Kā pastāstīja Kurzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Artis Gustovskis, “Lielais Jēkabs” vēl joprojām ir vienīgā reģionālā tūrisma kvalitātes balva Baltijā. “Kad sākām pasniegt šo balvu, mums bija tikai trīs nominācijas,” skaidro A. Gustovskis. “Taču šobrīd, kā redzams, tās ir vairākas.” Vērtēšanas laikā tiks meklēts Kurzemes dižākais daiļdārzseksponāta stāstsdižais Kurzemesmaršruts māmiņāmdižā Kurzemes adrenalīnu veicinošākā izklaides vietadižā velosipēdistiem draudzīgākā naktsmītne, kā arī viesmīlīgākais ēdināšanas uzņēmums. “Viss, protams, tiek vērtēts tūrisma kontekstā,” piebilst A. Gustovskis.

“Katrai nominācijai ir sava vērtēšanas komisija, par kuru atbild kāds no reģionālajiem tūrisma centriem,” skaidro asociācijas vadītājs. Tie ir Kuldīga, Liepāja, Saldus, Talsi, Tukums un Ventspils. “Katrs no šiem centriem ir atbildīgs par nomināciju – ekspertu komisijas izveidi, kritēriju izstrādi,” A. Gustovskis stāsta. Objektu vērtēšana notiks līdz pat novembra sākumam – komisija apmeklēs katru no tiem un noteiks to atbilstību kritērijiem. Savukārt apbalvošanas ceremonija notiks 24. novembrī.

Nominācijai “Dižā velosipēdistiem draudzīgākā naktsmītne Kurzemē”  izvirzīta Embūtes jauniešu mītne.

Author: Armands Radzuška