Valsts nodevu par mežsaimnieciskām darbībām varēs maksāt avansā

Valdība otrdien, 18. decembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām.

 

Valsts meža dienests (VMD) ir nodrošinājis meža īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem piekļuves tiesības Meža valsts reģistram (MVR) tiešsaistē, kas nozīmīgi atvieglo dokumentu apriti. Taču, ja meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs saņem daudz apliecinājumu un atzinumu, pakalpojumu ir grūti izmantot, ja pirms katra apliecinājuma vai atzinuma saņemšanas ir jānomaksā valsts nodeva. Tāpēc, lai pilnvērtīgi izmantotu piekļuves tiesības Meža MVR tiešsaistē, tiem meža īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem, kuru īpašumā vai tiesiskajā valdījumā ir 1000 un vairāk hektāru meža, būs iespēja noslēgt vienošanos par valsts nodevas nomaksu avansā.

 

Noteikumi paredz, ka valsts nodevas avansa maksājumu Valsts VMD aprēķinās un meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs maksās par pārskata gadu, un VMD meža īpašnieka atbilstību valsts nodevas nomaksai avansā izvērtēs kārtējā pārskata gada 30. decembrī.

 

Noteikumi “Grozījums Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumos Nr.2 “Noteikumi par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām”” stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī un būs publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

______________________________

Informāciju sagatavoja:

Rūta Rudzīte,

sabiedrisko attiecību speciāliste,

tālrunis: +371 67027498,

e-pasts: ruta.rudzite@zm.gov.lv,

tīmekļvietne: www.zm.gov.lv

Author: Armands Radzuška