Bezmaksas semināri biedrībām un nodibinājumiem Grobiņā

Lai palīdzētu biedrību un nodibinājumu vadītājiem sagatavot ikgadējos gada pārskatus un atbildētu uz konsultācijās visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par grāmatvedību, Kurzemes NVO centrs 13. februārī aicina uz informatīviem semināriem “Gada pārskata sagatavošana” un “NVO grāmatvedība”, biedrības “Liepājas rajona partnerība” telpās, Krasta ielā 12, Grobiņā.

Seminārus vadīs lektore, Kurzemes NVO centra valdes locekle un grāmatvede Elīna Immere. 

Pieteikšanās tiešsaistē https://ej.uz/NVOGP rakstot uz birojs@kurzemesnvo.lv vai zvanot 20336896 (Līga)

Dienas laikā plānoti 2 semināri:

Plkst. 14.00-15.30 seminārs vadītājiem un grāmatvežiem “Gada pārskata sagatavošana ”

Semināra laikā E.Immere skaidros, no kādiem dokumentiem sastāv gada pārskats un kā tiem jābūt aizpildītiem, vienlaikus norādot uz biežāk pieļautajām kļūdām. Tiks skaidrota atšķirība starp gada pārskatiem, kuru iesniedz jebkura biedrība vai nodibinājums no tiem, kurus iesniedz sabiedriskā labuma organizācijas. Tāpat semināra laikā VID EDS vidē soli pa solim tiks demonstrēts, kā praktiski sagatavot un iesniegt gada pārskatu.

Plkst. 16.00-17.30 seminārs grāmatvežiem “NVO grāmatvedība”

Lai veiksmīgi sagatavotu gada pārskata finanšu daļu, gada laikā jābūt ievērotiem grāmatvedības principiem. NVO grāmatvežiem, tāpat kā uzņēmumos, ir jāievēro virkne normatīvo aktu prasības. E. Immere pastāstīs par konsultācijās visbiežāk uzdotajiem jautājumiem, kā arī grāmatvežu pieļautajām kļūdām biedrību saimnieciskās darbības uzskaitē, atalgojuma izmaksas veidos fiziskai personai, kā arī iepazīstinās ar gūto pieredzi pārstāvot biedrības VID tematiskajās pārbaudēs.

Biedrība “Kurzemes NVO centrs” ir sabiedriskā labuma organizācija, kura jau 20 gadus darbojas ar mērķi veicināt pilsoniskās sabiedrības attīstību un sniegt atbalstu biedrību un nodibinājumu darbam Kurzemē. Papildu informācija par biedrību mājas lapā www.kurzemesnvo.lv.

Informāciju sagatavoja

Līga Freiberga

Biedrības „Kurzemes NVO centrs” projektu koordinatore

T. 20336896, liga@kurzemesnvo.lv

Author: Armands Radzuška