Dienvidkurzemes novadu vadīs Aivars Priedols

Šodien, 1. jūlijā, Dienvidkurzemes novada Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Dace Zukule uz pirmo domes sēdi Grobiņā aicināja kopā jaunizveidotā Dienvidkurzemes novada 19 ievēlētos deputātus.

Sēdes sākumā deputāti saņēma deputātu apliecības un Dace Zukule novēlēja visiem strādāt ražīgi, saskanīgi un saglabāt koleģiālas attiecības. Vienīgais pirmās domes sēdes darba kārtības jautājums bija Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāja vēlēšanas. Par Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāju deputāti vienbalsīgi ievēlēja bijušo Grobiņas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Priedolu (Zaļo un Zemnieku savienība).

Aivars Priedols
Aivars Priedols

Savā uzrunā jaunievēlētais priekšsēdētājs teica sirsnīgu paldies kolēģiem deputātiem par izteikto uzticību, uzsverot, ka tas ir avanss, kas būs jāpierāda kopīgā darbā. “Un jāstrādā būs daudz, tāpēc, lai mums visiem kopā izdodas!” sacīja A. Priedols, aicinot kolēģus izprast novada cilvēku vajadzības un būt sasniedzamiem ikvienam cilvēkam jebkurā laikā.

Pēc pirmās domes sēdes jaunievēlētais priekšsēdētājs izsludināja ārkārtas sēdi, kurā ievēlēja trīs priekšsēdētāja vietniekus. Par Dienvidkurzemes novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieku tautsaimniecības jautājumos ievēlēja Aivaru Galecki (Zaļo un Zemnieku savienība), par priekšsēdētāja vietnieku attīstības jautājumos – Raivi Kalēju (Latvijas Reģionu Apvienība), par priekšsēdētāja vietnieku izglītības, sociālo un sporta jautājumos – Andri Jankovski (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”).

Visi trīs ievēlētie priekšsēdētāja vietnieki saņēma vienbalsīgu deputātu atbalstu. Pēc ievēlēšanas visi pateicās par dāvāto uzticību. A. Galeckis uzsvēra, ka spēks ir visā komandā – citādi tas nav iedomājams, un mudināja kolēģus deputātus atklāti runāt par jebkuriem jautājumiem. R. Kalējs savā uzrunā uzsvēra vārdu “sadarbība”, solot arī pats sadarboties ar kolēģiem un citēja Raini, ka “ikvienam ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek!” A. Jankovskis savā uzrunā bija kodolīgs, solot godprātīgi strādāt.

Nākamā domes sēde notiks ceturtdien, 8. jūlijā, Aizputē, kad deputāti ievēlēs komiteju sastāvu, kā arī lems par citiem jautājumiem. Bet jau rīt A.Priedols apmeklēs savus vietniekus viņu darba vietās.

Atgādināsim, ka Dienvidkurzemes novads izveidots, apvienojot Grobiņas, Aizputes, Priekules, Durbes, Pāvilostas, Nīcas, Vaiņodes, Rucavas novadus. Pašvaldības vēlēšanās, kas notika 5. jūnijā, visu astoņu novadu iedzīvotāji ievēlēja 19 deputātus no četriem sarakstiem:

  • 9 no “Zaļo un Zemnieku savienība” –

5 no Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” –

3 no politiskās partijas “Latvijas Reģionu Apvienība” –

2 no Jaunā VIENOTĪBA –

Sagatavojusi

Kristīne Pastore,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis 26427464

E-pasts: kristine.pastore@grobinasnovads.lv

Author: Armands Radzuška