Papildināts ar attēliem. Vaiņodes novada sporta svētki 2020

                No 14. – 15. augustam notika Vaiņodes novada sporta svētki, kur dalībnieki sacentās 11 disciplīnās –  pludmales volejbolā, pludmales futbolā, strītbolā, pludmales handbolā, frīsbijā, ātrajās ripās, šautriņu mešanā un 4 dažādās stafetēs. Sporta svētkiem pieteicās 7 komandas, kuras cīnījās par kopvērtējuma kausu, bet sacensību dienās arī citi dalībnieki, kas netika iekļauti lielajās komandās veidoja komandas atsevišķās disciplīnās. Norisinājās arī divas individuālās sacensības – šautriņu mešana un ātrās ripas.

                Sporta svētki tika atklāti 14.augustā – vienlaicīgi Vībiņu parkā un Vaiņodes vidusskolas stadionā ar pludmales volejbolu un pludmales futbolu. Pludmales futbolā pieteicās 10 komandas, bet pludmales volejbolā 7. Futbolā uzvarēja komanda, kura neiesaistījās cīņā par lielo kopvērtējuma kausu – “Visapkārt”. Savukārt pludmales volejbolā labākie bija no komandas “Saldenieki”.

                Otrās dienas rīts iesākās ar strītbolu, un paralēli komandām bija iespēja mest šautriņas un izšaut “ātrās ripas”. Strītbolam pieteicās 9 komandas. Vislabāk strītbolā veicās komandai “Saldenieki”, kuri finālā līdz “zelta punktam” pieveica komandu “Šodien pa prātīgo”. Tālāk sekoja pludmales handbols. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, kad bija tikai pludmales handbola izgājieni, šoreiz norisinājās tieši pati spēle. Pludmales handbolā vislabāk sevi parādīja komanda ”Šodien pa prātīgo”, finālā pieveicot komandu “Vībiņi”. Pēc pludmales handbola sekoja pusdienu pārtraukums. Tajā laikā tika apkopoti komandu rezultāti šautriņu mešanā un ātrajās ripās, un tad šīs disciplīnas varēja sākt pārējie dalībnieki individuāli. No komandām šautriņu mešanā vislabāk veicās komandai “Saldenieki”, bet ātrajās ripās komandai “Bebri”.  Pēc pusdienu pārtraukuma sporta svētki atsākās ar frīsbiju. Komandas nespēlēja tradicionālo frīsbiju, bet gan tādu, ka komandai jāgūst vārti ar šķīvīti. Veiksmīgākie izrādījās komanda “Saldenieki”. Paralēli frīsbijam sākās arī stafetes. Pirmajā stafetē bija uzdevums ar trauciņu palīdzību piepildīt trauku ar ūdeni. Šajā stafetē ātrākie izrādījās “Bebri”. Otrajā stafetē uzdevums bija veikt 30 metru distanci ar “ķekatām” jeb koka kājām. Ātrākie uz koka kājām bija komanda “Daiļrade”. Trešā stafete  bija kombinēta, kurā vajadzēja vairāk pielietot komandas darbu. Šajā stafetē ar neapdomīgu darbību varēja palīdzēt citām komandām atvieglot uzdevumu. Trešajā stafetē labāko laiku uzrādīja komanda “Bebri”. Pēdējā stafete bija pārbaudījums dalībniekiem, cik vēl spēka palicis. Stafete sastāvēja no 4 spēka pārbaudījumiem – pievilkšanās, atspiešanās, preses vingrinājuma un pietupieniem. Šeit pārliecinošu sniegumu uzrādīja komanda ”Šodien pa prātīgo”.

                Kopvērtējumā veiksmīgākā komanda bija “Saldenieki”, kuri divu dienu laikā savāca 84 punktus, otrajā vietā atstājot komandu “Šodien pa prātīgo” ar 80 punktiem. 74 punktus un trešo vietu ieguva komanda ”Vībiņi”. Atpaliekot par 4 punktiem 4.vietā palika komanda “Bebri”

Kopvērtējums:

1.vieta “Saldenieki” (Artūrs Auders, Pauls Juriks, Elīna Taujēna, Oskars Pāvils, Kristers Plūme, Matīss Mickus, Linda Marija Ribčika, Artūrs Bauze, Kristīne Mickus, Jānis Orlovs)

2.vieta “Šodien pa prātīgo” (Mārtiņš Juzups, Kārlis Gaļkints, Alise Kraukle, Kārlis Tiškus, Helēna Tiškus, Mārtiņš Kanenieks, Edgars Kanenieks, Kristaps Juškevičs, Anna Propošina, Kaspars Tiškus)

3.vieta “Vībiņi” (Harijs Sudmalis, Ričards Gaļickis, Dāvids Veits, Nika Strēle, Dāvis Jansons, Sandis Gaļickis, Ginta Stauģe, Gints Greikšs, Sintija Millere, Kristaps Jankovskis)

4.vieta “Bebri”

5.vieta “Daiļrade”

6.vieta “Melnā Maģija”

7.vieta “Čiekuri”

                Norisinājās arī individuālās sacensības šautriņu mešanā un ātrajās ripās. Dalībnieki dalījās 4 grupās. Sievietes līdz 14 gadu vecumam un 14+, un vīrieši līdz 14 gadu vecumam un 14+.

Šautriņu mešana:

līdz 14 sievietes:
1.vieta Sanija Vaitkus

Līdz 14 vīrieši:
1.vieta Mārtiņš Sērmolītis
2.vieta Viktors Sērmolītis

14+ sievietes:
1.vieta Kristīne Mickus
2.vieta Ieva Mača
3.vieta Sintija Millere

14+ vīrieši:
1.vieta Artūrs Bauze
2.vieta Ģirts Jansons
3.vieta Artūrs Auders

Ātrās ripas:

Līdz 14 sievietes:
1.vieta Sanija Vaitkus

Līdz 14 vīrieši:
1.vieta Ralfs Seļukovs
2.vieta Markuss Embriks
3.vieta Mārtiņš Sērmolītis

14+ sievietes:
1.vieta Ilze Strēle
2.vieta Ginta Stauģe
3.vieta Helēna Tiškus

14+ vīrieši:
1.vieta Dāvis Jansons
2.vieta Anars Džabarskis
3.vieta Bruno Jankausks

Lielu paldies sakām sporta svētku atbalstītājiem – Vaiņodes novada dome, Kurzemes gaļsaimnieks, Sia Saldus maiznieks, maiznīca “Priekule”, sporta veikals “Joma”, Z/S Rubuļi.

Author: Armands Radzuška