Ziņo Vaiņodes vidusskola

Ir Tava diena, SKOLOTĀJ!

Kā katru gadu – oktobra pirmās nedēļas nogalē mūsu skolās atzīmējam Skolotāju dienu, kad pat paši nerātnākie bērni pieklust, uz skolu ceļo pēdējās rudens puķes un ir svētku pārsteigums skolotājiem.
Šogad svētku dienu 12 – bija sagatavojuši savādāku – skolotāji tika uzaicināti sporta halles tribīnēs, kur skolēni, tērpušies svētku drēbēs,  tos sagaidīja ar ovācijām un ilgiem aplausiem.
Koncerts bija īss, bet no sirds – tie bija Paldies! vārdi un visu skolēnu kopīgā deja sporta hallē 12 – to režijā.
Paldies par svētku torti, par sagatavoto  jau sen piemirsto bilžu fotomontāžu un tik ļoti pozitīvajām emocijām, skatoties dejotājus.

Uz redzēšanos!  ნახვამდის! (Nakhvamdis!) 

Liekas, pavisam nesen (tas gan bija pagājušajā mācību gadā)  mūsu  skolā  ieradās  2 jaunieši – “brīvprātīgie” – Giorgijs (Grūzija) un Arafs (Spānija).  
Lai sazinātos ar puišiem,  skolēniem bija iespēja uzlabot angļu sarunvalodu. Tā bija savstarpēja citas kultūras iepazīšana, kopējas nodarbības pēc stundām, 100 km skrējiens, sagaidot Latvijas simtgadi, skolas pasākumi un sporta sacensības.
Eiropas brīvprātīgā darba projekts oktobrī beidzas. Puiši atzīst, ka viņi ir ieguvēji,  jo iepazinuši pilnīgi citādu zemi un cilvēkus, mūsu kultūru un tradīcijas,  iemīlējuši skolu un bērnus, kaut gan nekad nav domājuši, ka patiktu strādāt skolā un saka “paldies!” skolotājiem. 
Pirmais uz mājām Tbilisi dodas Giorgijs. Gluži kā Sprīdītim “ceļasomā” ielikām dāvanas ar skolas simbolu, lai atcerētos mūs un “labāko gadu” mūžā.
Aizejot  no skolas, Giorgijs bērniem un skolotājiem  teica:  “ნახვამდის! (Uz redzēšanos!)”,  jo ir nolēmis atgriezties.

Lai rakstītu glīti  

Ceturtdien, 3. oktobrī, sākumskolas skolēniem Līga Reitere, stāstniece, tautas tradīciju zinātāja, vadīja glītrakstīšanas stundas pēc 100 gadu vecas metodikas, runāja ar bērniem par  rokraksta vērtību mūsdienās.
Lai rokraksts veidotos  glīts, katram skolēnam jāatceras, ka  jābūt kārtībā domām, stājai, darba vietai.  Bērni ar interesi mācījās “karalisko glītrakstīšanu”.
Nodarbības notika, izmantojot programmas “Latvijas skolas soma finansējumu.

Viņi tikai vēlas būt mīlēti

Pirmdien,  7. oktobrī,  8 .a klases skolēni (audzinātāja Laila Strēle) turpināja “Labo darbu nedēļu” un aizveda sarūpētos pārtikas krājumus dzīvnieku aizsardzības biedrības  LIBERTA   patversmes “ķepām un astēm”  Paplakā.
Redzot cilvēku pamestos mājdzīvniekus, bērniem bija asaras un pārdzīvojums,  un katrs  varēja sev (kaut domās) pajautāt Lapsas vārdus Mazajam princim: “Vai “mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām?””

Author: Armands Radzuška